» Загроза зриву теплопостачання третини міста Суми!

Загроза зриву теплопостачання третини міста Суми!

Після запуску Котельні 06.11.2021р виникла величезна проблема – пориви  на теплових мережах.

На сьогодні спеціалістами  котельні зафіксовано 11 таких поривів.

Про цю проблему повідомлена і міська влада і ТОВ “Сумитеплоенерго”.

Теплові мережі є власністю територіальної громади м.Суми, інтереси якої представляє міська влада. Частина теплових мереж передана нею в оренду ТОВ «Сумитеплоенерго», а частина залишилась без обслуговуючої організації.

В зв’язку з цим виникла ситуація, коли котельня має можливість всім споживачам надати послугу з дотриманням необхідних параметрів, але через жахливий стан теплових мереж виникла загроза зриву теплопостачання третини міста Суми. Теплові мережі міста виявилися не готовими для транспортування теплоносія до житлових будинків.

Через дану ситуацію котельня несе колосальні втрати, проте намагається витримувати параметри, необхідні для забезпечення подачі тепла в будинки жителів нашого міста.

Так, за період 07-11 листопада 2021 року (5 днів!) котельня зазнала більше 2 млн гривень понаднормових втрат, що ввійдуть до суми збитків підприємства. За місяць в такому режимі в землю буде вилито близько 12 млн гривень!

Пояснюємо на прикладах: Кожну годину через пориви теплових мереж, Котельня вливає додатково в теплову мережу 100-140 кубів теплоносія – це в 4-5 разів перевищує погоджену норму! Як наслідок, це колосальні витрати природнього газу, води і хімічних реагентів.

Для розуміння: в один вагон-цистерну вміщується близько 60 кубів води!

Таким чином, теплова мережа за одну добу втрачає близько 50 вагонів-цистерн теплоносія!

Найгіршим та найнебезпечнішим в даній ситуації може бути  те, що при зниженні температури повітря Котельня північного промвузла може не втримати баланс тиску, як наслідок є загроза аварійної зупинки котельні та втрати всієї системи теплопостачання в частині міста, яку обслуговує ТОВ КППВ!

Не зважаючи на щоденні звернення Котельні до міської влади, відповіді так і не отримано. І тому на сьогоднішній день частина житлових будинків без опалення!